Subtelny czar koronek

Subtelny czar koronek

Kolekcje ślubne w sezonie 2017 to oryginalne kontrasty między subtelnym minimalizmem a klasycznym, pełnym i romantyzmu przepychem koronek.

Na bogato, ale z klasą

Nowoczesne koronki są bardzo chętnie wykorzystywane przez projektantów sukien ślubnych. Na wybiegach możemy spotkać koronkowy total look, czyli kreacje całkowicie stworzone z koronek a także ich bardzie subtelne wykorzystanie do wykończeń bardziej minimalistycznych modeli. Koronki spotykane są bardzo często na rękawach, przy czym w tym sezonie dominują rękawy długie, płynnie przechodzące w zabudowany dekolt. Niezwykle modne są koronki naszyte na cieniutkiej siatce, sprawiające wrażenie unoszących się na nagiej skórze. Nie wychodzą z mody także długie, koronkowe treny, które płyną a suknią ślubna niczym eteryczny, kwiatowy bukiet.

Koronkowe dodatki

Koronki, jako element trendu retro, obecne są także w ślubnych dodatkach. jako uzupełnienie swoich kreacji projektanci proponują długie koronkowe welony w stylu hiszpańskim, koronkowe długie rękawiczki a nawet delikatne, koronkowe wykończenia ślubnych butów. Koronki obecne na wybiegach przeważnie występują w różnych odcieniach bieli, ale spotykamy także różne odcienie ecru i beżu a także delikatne, subtelne pastele.

Tegoroczne stylizacje ślubne mają w sobie odrobinę klasycznego romantyzmu, jednakże dominuje w nich lekki, zwiewny trend powrotu do natury oraz podkreślania dziewczęcego uroku otulonych w koronki panien młodych, które mają w tych kreacjach sprawiać wrażenie świeżych i delikatnych jak płatki kwiatów.