Hit sezonu 2017 – efektowne kokardy

Ślubne kokardy

Kokardy, choć ostatnio nieco zapomniane, triumfalnie wróciły na wybiegi w sezonie ślubnym 2017. Taka prosta i efektowna dekoracja pasuje do sukien w niemal każdym stylu.

Dziewczęco i stylowo

Kokarda to element stylizacji, która mimo swojej prostoty jest niezwykle dziewczęca i dodaje elegancji. Chociaż do niedawna kokardy były uważane za nieco pretensjonalne, triumfalnie wróciły do łask projektantów w tym sezonie. Na wybiegach pojawiają się one we wszystkich możliwych zestawieniach. Najczęściej jako wykończenie sukni w pasie – zarówno tradycyjnie z tyłu jak i z przodu sukienki. Nowoczesne trendy lansują kokardy duże i wyraziste, będące dominującym elementem sukni ślubnej. Mimo, że mogą wydawać się nieco przesadzone, to doskonale wpisują się w nowoczesne trendy ślubne.

Kokardy wszędzie

Oprócz dużych, wyrazistych i przerysowanych kokard na sukniach ślubnych, ten kobiecy element pojawia się także w innych elementach ślubnego stroju.

Kokardy ozdabiają ślubne pantofelki, są dekoracją ślubnych bukietów a także kobiecą i uroczą ozdobą włosów. Także motyw kokardek jest szalenie modny w oprawie ślubnej – akcentem tym ozdabia się zaproszenia i inne dekorację ślubne, a także tradycyjnie dekoruje się nimi ślubny samochód i dekoracje stołów. Choć kokarda na pierwszy rzut oka może wydawać się elementem znanym i oklepanym, to nic tak bardzo jak ta kobieca dekoracja nie uświetnia uroczystych chwil takich jak ślub i wesele. Mało jest tez w naszym życiu okazji, w których kokardy byłby by bardziej stosowne i na miejscu.