Prostota przed ołtarzem

Prostota przed ołtarzem

Trend minimalizmu jest niezwykle silny w życiu społecznym. Ta prostota i oszczędność form i materiałów dotarła także do mody ślubnej, prezentując na wybiegach minimalistyczne, ascetyczne niemal suknie ślubne.

Przede wszystkim fason

Minimalistyczna suknia ślubna urzeka krojem. Proste, nieskażone niczym linie nie podkreślają naturalną urodę panny młodej i stanowią doskonałe tło dla kwiatów i dodatków. suknie takie uszyte są zazwyczaj z gładkich tkanin bez wzorów , w kolorze śnieżnej bieli. Dominują proste fasony ze spódnicami w kształcie litery A lub całkiem prostymi. W trendzie minimalistycznym nie ma miejsca na obszerne, zdobione spódnice na sztywnych halkach ora misterne zdobienia. Niekiedy ascetyczna monotonia przełamana jest przykuwającym oko akcentem, jak na przykład siateczkowe rękawy lub głęboko wcięty dekolt na plecach, który szczególnie zwraca uwagę na oszczędność fasonu i kunszt kroku takiej prostej kreacji.

Minimalistyczne dodatki

Trend minimalistyczny jest szczególnie silny w sezonie 2017. dotyczy on nie tylko sukien ślubnych, ale także dodatków i całej oprawy wesela. Zwolennicy tego trendu rezygnują z welonów, woalek, rękawiczek i innych kunsztownych dekoracji na rzecz gładkich fryzur i uroku nagiej, odsłoniętej skóry. Biżuteria w stylu minimalistycznym ogranicza się do delikatnych łańcuszków lub klasycznej biżuterii z pereł. Ślubne buty w stylu minimalistycznym to gładkie czółenka w stonowanych, jasnych kolorach, bez zbędnych ozdób i dekoracji. Kwiaty w takiej stylizacji również nie mogą być z byt bogate ani chaotyczne – często zamiast bukietu minimalistyczne panny młode wybierają tylko jeden, efektowny kwiat.