Gorący trend – dekolt w stylu carmen

dekolt w stylu carmen

Moda ślubna mimo pozornej monotonii bieli i koronek, nieustannie szuka nowych rozwiązań i propozycji dla panien młodych. Hitem obecnego sezonu są efektowne dekolty z odkrytymi ramionami.

Nieskazitelne piękno

W sezonie ślubnym 2017 projektanci sukien ślubnych sięgnęli do tradycji mody. Dekolty typu carmen od dawna nie gościły na wybiegach. W tym roku pojawiły się w wielu kolekcjach wiodących projektantów takich jak Berta, Alon Livne, Eve of Milady czy Ines Di Santo. Modele zmysłowo odkrywające ramiona są szalenie efektowne, przykuwają uwagę i podkreślają subtelne piękno odkrytej, nagiej skóry. Dekolty tego typu spotykane są we wszelkiego rodzaju wykończeniach – od gładkiej mięsistej satyny, minimalistycznego muślinu po pełne przepychu koronki. Dekolty takie występują zarówno w wersji gładkiej i subtelnej jak i pełnej przepychu wersji z ozdobną plisą. Taki typ dekoltu jest wykończeniem klasycznym i pasuje do niemal każdej ślubnej stylizacji.

Dla kogo hiszpański dekolt?

Ten typ wykończenie nie nadaje się dla każdego typu sylwetki. Jest idealny dla kobiet w typie sylwetki „gruszka” lub „klepsydra”, posiadającymi szerokie biodra i wąską talię. W sukni ślubnej, przy zastosowaniu ściągającego gorsetu i odpowiedniej bielizny, wykończenie takie może wymodelować wymarzoną sylwetkę. Niestety dekolt hiszpański będzie nieodpowiedni dla pań z korpulentnymi ramionami ora tych, które mają warstewkę zbędnego tłuszczyku na plecach i karku. Dekolt typu carmen może niekorzystnie wyeksponować i podkreślić te niedostatki sylwetki.